Podpořte nás

Skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Prosíme vás proto o vaši podporu. I malá pomoc nám pomůže dále dělat naše okolí lepším, přinášet radost a dobrodružství holkám a klukům z naší obce a ještě k tomu je připravit na dospělý život. Děkujeme!

Vaše podpora = naše dobré skutky

Naše dobrodružství, dobré srdce a dovednosti si nenecháváme sami pro sebe. Společně (v rámci družin, oddílu i jako celé středisko) konáme dobro při různých příležitostech:

Rozdávání Betlémského světla
Skauti a skautky rozváží světlo míru a klidu po celé Evropě. Naše středisko na tom není jinak: před Vánocemi přebíráme Betlémské světlo a poté jej rozdáváme na náměstí.

Štědrovečerní koledy
Každý rok nacvičujme koledy, které zpíváme na Štedrý večer na náměstí ve Svratce. Při té příležitosti pořádáme sbírku ve prospěch Centra Zdislava v Novém Městě na Moravě.

Tříkrálová sbírka
Pravidelně se účastníme tříkrálové sbírky pořádáné Charitou České republiky.

Úklid lesa
Vždy na jaře uklízíme odpadky z lesa mezi Kocandou a Cikhájí.

A tohle všechno děláme bez nároku na odměnu. Jen za dobrý pocit! <3

Jak nás můžete podpořit?

Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji. Třeba tím pomůžete vaším známým-rodičům, kteří pro své dítě hledají smysluplné a rozmanité trávení volného času.

Zprostředkujte zážitek či službu

Máte možnost domluvit zajímavý zážitek či aktivitu pro děti? Dokážete zařídit místo pro přespání dětí během výpravy?

Darujte věc či materiál

Chcete se zbavit něčeho, pro co už nemáte využití, ale co by ještě mohlo někomu posloužit? Využijeme nádobí, nářadí, turistické vybavení, zdravotnický materiál, palivové i stavební dřevo a další.

Podpořte nákup nových stanů

Aktuálně pořizujeme nové podsadové stany, abychom nahradily ty staré, které už za sebou mají téměř čtyřicet let služby. Budeme Vám vděční za každý příspěvek na nákup nových stanů.

Děkujeme našim partnerům

Město Svratka